2 Nisan 2013 Salı

Lüks Tekerlekli Sandalye


Lüks Tekerlekli Sandalye

Hayatımızın bazı dönemlerinde meydana gelen sağlık sorunları ve tedavi olunan süreç bazen fazla zorlu olabilmekte. Vücudumuza tedavi ile gelen en önemli ihtiyaç şüphesiz lüks tekerlekli sandalyearaçlarıdır. Tekerlekli sandalyeler tedavi öncesi, sonrası ve bazen bir ömür hayatıızı kolaylaştırıp bizi bağımsız hale getirmeye yardımcı olur. Günümüz teknolojisinin ilerlemesinin de etkisiyle sağlık sektöründeki aletlerinde işlevlerinde gözle görülür artış olduğu herkez tarafından farkedilmektedir. Sağlık sektörü , medikal saglık ve elktronik saglık ürünlerinde de güncellenmiş yenilikler yapılmaktadır. Yürüme engeli baki yada geçici olan hastalarda her türlü tedavi ve gerekli araçlarda da bu değişim kendini göstermekte.
 
Özel dizayn olarak tasarlanmış olan yürüme engeli bulunan hastaların kullanacağı sandalyelerin üretiminde alüminyum, metal, karbon alışımlı maddelerin bulunması kullanıcı için gerekli konfor ve malzeme güvenliğini sağlamaktadır. Yürüme zorluğu çekenler ve diğer tekerlekli sandalye kullanıcıları için tasarlanmış olan lüks tekerlekli sandalye sistemi sağ ve sol tarafında monte edilmiş kişiye özel yönetim kolları ile rahat ve seri kullanımı hedeflemiştir. Lüks tekerlekli sandalye demek fiyatı en pahalı olan sandalye demek değildir. Kullanacak olan kişinin ihtiyacını karşılayıp kişiye gerekli konfor , rahatlık ve güveni sağlayan sandalye lüks tekerlekli sandalyedir. Sandalye alırken ürünün uzun süre kullanılacağı göz önünde bulundurularak hastanın tüm ihtiyaçları düşünülmelidir. Tekerlekli sandalye alımlarında sandalyenin katlanabilir olması, frenlerinin sağlam olması, üretiminde kullanılan malzemenın kalıteli oluşu hastanın rahatlığı ve güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır.

Tekerlekli sandalye fiziksel rahatlığın yanı sıra kullanıcının ruhsal yapısınada hitap etmeli. Yürüme engelini  biryere bağlanmak olarak görmeyen, günlük yaşamında hareketlilik, sportif aktiviteler yapmak isteyen kullanıcılar içinde lüks tereklekli sandalye çeşitleri bulunmaktadır. Kişinin seri ve güvenli hareketliliği için dizayn edilmiş olan bu sandalyeler genelde spor aktiviteleriyle ilgilenen yürüme engelliler tarafından tercih edilmektedir.Günümüzde bir çok yürüme engelline olan vatandaşımız çeşitli spor aktivitelerinde aktif olarak yer almaktadır.Buda kendılerine olan güveni arttırıp hayattan daha fazla keyif almalarını sağlamakta.
Lüks tekerlekli sandalye üretimi sadece engellilerin yaşamlarını keyifli hale getirmek için değil onların bedensel ihtiyaçlarınıda karşılamayı da hedeflemektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder